AK Parti’den hakeme saldırılan Faruk Koca için flaş karar

İşte Ömer Çelik’in açıklamalarından satır başları şöyle: Merkez Karar ve Yönetim Kurulu’nda sunumlarda 2024 bütçemiz sunuldu ve kabul edildi. Gazze’deki hadiselerin aktarıldığı bir sunumda oldu. Cumhurbaşkanımız toplantı başında iç ve dış siyaseti değerlendirdi. Gerekli talimatları verdi. AK Parti her zamanki gibi seçimlere hazırlıklı bir partidir. Sitemlerimiz son derece yetkindir.

FARUK KOCA DİSİPLİNE SEVK EDİLDİ

Dün üzücü bir olay yaşandı. Faruk Koca’nın eski milletvekili olması sebebiyle bir değerlendirme yapıldı. Cumhurbaşkanımız şiddete karşı olduğumuzu vurguladı. Bu saldırıyla ilgili olarak, bir disiplin suçu olduğu kanaati olduğu anlaşılmıştır. Tüzüğümüzün 119. maddesi uyarınca Merkez Disiplin Kurulu’na sevkine ayrıca MKYK tarafından mevcudun oy birliğiyle karar verilmiştir. Hayatın hiçbir alanında şiddeti kabul etmeyeceğimiz gibi, kuşkusuz sporda da mazur göremeyeceğimizi ifade ediyoruz. Bu Ankaragücü’ne mal edilemez. Bütün spor kulüplerimizin şiddeti reddetmesi, topyekün bir tutum alması gerekir. Ankaragücü Başkanı Faruk Koca’nın partimizden ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevki kararlaştırılmıştır. Bütün hakem camiasına ve hakemlere AK Parti Genel Merkezi’nden geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

AÇIK BİR SOYKIRIM

Gazze’de her 10 dakikada bir çocuk öldürülüyor. İsrail katliamları yaparken İsrail bunun yanında maalesef bütün bu olayların sebebi olan yasadışı faaliyetlerine başka açıdan da devam ediyor. Doğu Kudüs’te konut inşa etme planını İsrail hükümeti onaylamış. Bir yandan katliamlar devam ediyor, bir yandan devlet eliyle hırsızlık faaliyeti de aynı şekilde devam ediyor. Bu tabii ki açık bir şekilde soykırımdır, İsrail güvenlik güçleri tarafından gerçekleştirilmektedir. Dünyanın gözü önünde, hukuku tanıdığını söyleyen Batılı devletlerin desteği ile gerçekleşmektedir.

KADIN VE ÇOCUKLARIN ÖLDÜRÜLMESİNE VERİLEN ONAY

Şu veto resmi ne demek? Herhangi bir yasa tasarısını, karar tasarısını veto etmiyor. Elini kaldırdığı şey İsrail Ordusu’nun çocuklarını öldürmesine onay veriyorum, masum kadınların öldürülmesine onay veriyorum diyor. ABD plakasının önünde insan hakları ihlallerinin hem de İnsan Hakları Evrensel Beyannamesinin kabul edişinin yıldönümünde bu işaretle birlikte tutuyor bu karara ret veriyorlar. Burada birçok ülke evet verdiği halde bir tek ABD’nin vetosuyla bu gerçekleşiyor. Bu resim İsrail Ordusu’nun Gazze’de çocuk ve kadınların öldürülmesine verilen onayıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x