Cumhurbaşkanı Erdoğan Rize’de müjdeyi verdi: “Ayşeler, Fatmalar uzaya gidecek”

Cumhurbaşkanı Erdoğan Rize’de yaptığı konuşmada, “Sevginiz için şu meydanlara sığmayan aşkınız, kadirşinaslığınız ve vefanız için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Şu muhteşem güzelliği anlatmaya kelimeler kifayetsiz.” dedi. Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

ATA YURDUM RİZE’DEN YİNE REKOR BEKLİYORUM

Türkiye’ye diz çöktürmeye çalıştılar. Bunların hepsini biz sizlerle boşa çıkardık. Türkiye’yi hiçbir şekilde esir almalarına sizinle beraber müsade etmedik. Türkiye’nin son 21 yılda yazdığı başarı hikayesinin tamamı 85 milyonun her ferdidir. Siz bu kardeşinize sahip çıktınız. Biz de sizin için tüm Türkiye için samimiyetle çalıştık. Siz bize güvendiniz, teveccüh gösterdiniz. Biz de minnet borcumuzu daha fazla eser üreterek yerine getirdik. Rize’nin güçlü duruşunu 31 Mart seçimlerinde yine çok güçlü bir şekilde ortaya koyacağına inanıyorum. Ata yurdum Rize’den yine rekor bekliyorum. 31 Mart’ta Türkiye Yüzyılı şehirleri için kararlı mıyız? Büyük ve güçlü Türkiye vizyonuna sahip çıkıyor muyuz? Ben size inanıyorum, sizde bu kardeşinize inanıyor musunuz? 31 Mart zaferimiz şimdiden hayırlı olsun.

ŞAMPİYONLAR LİGİ’NDE OYNAMASI GEREKEN ÜLKEMİZ İKİNCİ LİGDE OLDU

Hemen sol tarafımdaki kentsel dönüşümü nasıl buluyorsunuz? Daha neler yapacağız neler? Sevgili hemşehrilerim 85 milyon olarak hepimiz kardeşiz, biriz. Bakınız yıllarca bizi köken ve hayat tarzı üzerinden bölmek istediler. Geçmişte zor ve karanlık günler yaşadık. Bu kavgalardan en büyük zararı devlet ve millet olarak gördük. Ekonomi kan kaybetti, kardeş kardeşe düşman oldu. Kendi iç meselelerimizle uğraşmaktan dünyadaki yenilikleri yakalayamadık. Şampiyonlar Ligi’nde oynaması gereken ülkemiz ikinci ligde oldu. Ülkemizi içine düştüğü bu cendereden hamdolsun biz kurtardık. Teröristler bizimle baş edemedi.

İKİNCİ ASTRONOTUMUZU DA UZAYA GÖNDERECEĞİZ

Bunları Gabar’a Cudi’ye gömdük, nefeslerini kestik. Şimdi de sınır ötesinde aynen devam ediyoruz. Siyasetteki güven iklimi sayesinde Türkiye’yi 10 kat büyüttük. İstihdamı 19 milyondan aldık 32 milyon kişiye taşıdık, savunma sanayide dışa bağımlılığı düşürdük, ilk üç ülkeden biriyiz Kızıl elma ve Anka 3 ile artık farklı bir lige yükseliyoruz. TGC Anadolu ardından TGC Derya’yı donanmamıza teslim ettik. İlk insanlı uzay misyonumuzu tamamladık. İnşallah yakın bir tarihte ikinci astronotumuzu da uzaya göndereceğiz. Artık Ayşe’ler Mehmet’ler uzaya gidecek. Bu millete bu yakışır.

CHP’DE HER GELEN BİR ÖNCEKİNİ MUMLA ARATMIŞTIR

Şu gerçeği üzülerek ifade ediyorum. Türkiye’nin en büyük talihsizliği muhalefetidir. Dünyada böyle bir muhalefet yok. CHP’nin başını çektiği muhalefette hiçbir değişiklik yaşanmadı. Genel Başkanları değiştirdiler ama her seferinde standardı düşürdüler. CHP’de her gelen bir öncekini mumla aratmıştır. Son genel başkanlığı değişikliğinde de bu gelenek bozulmadı.

HÜR İRADENİN KİMSENİN TAPULU MALI OLMADIĞINI BU KİBİR ABİDELERİNE GÖSTERİN

Kendi iktidarları uğruna size dayatmada bulunanlara, istismar edenlere, belediye başkanı olarak kimi görmek istersiniz diye millete değil de yapay zekaya soranlara, kendi şahsi ikballeri için kapalı kapılar ardından bölücü örgütün uzantıları ile DEM’lenenlere, size rağmen siyaset yapanlara bu seçimde esaslı bir ders vermeye hazır mısınız? Hür iradenin kimsenin tapulu malı olmadığını bu kibir abidelerine gösterin. Bu seçimlerin muhalefette gerçek manada bir değişim dalgası çıkaracağını inanıyoruz.

LAF OLA BERİ GELE YOK, SÖYLEDİK Mİ YAPARIZ VE YAPIYORUZ

Rize’ye son 21 yılda, toplam 150 milyar tutarında kamu yatırımı yaptık. Laf ola beri gele yok, söyledik mi yaparız ve yapıyoruz. 12 sağlık tesisimizin arsa tedarik aşaması devam ediyor. TOKİ eliyle konutlarımızı tamamladık, sahiplerine verdik. Laf değil icraat… Riskli yapı olarak belirlenen yapıların dönüşümü tamamlandı. Rize’de 5 millet bahçesi projemiz var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x