Halil Umut Meler, İstanbulspor ve Süper Kupa: Türk futbolunda 20 günde 3 kriz!

Galatasaray ile Fenerbahçe arasındaki Suudi Arabistan’daki Süper Kupa karşılaşması ileri bir tarihe ertelendi.

Suudi Arabistan’da Atatürk tişörtlerine ve pankartlarına izin verilmezken, maç günü yaşanan krizin ardından karşılaşma iptal edildi.

Türkiye Futbol Federasyonu, Galatasaray ve Fenerbahçe’den yapılan ortak açıklamada ise yaşanan aksaklıklar nedeniyle karşılaşmanın ileri bir tarihe ertelendiği belirtildi.

20 GÜNDE 3 OLAY!

Süper Kupa’nın da ertelenmesiyle birlikte Türk futbolunda son 20 gün içinde yaşanan olaylar dikkat çekti.

HAKEM MELER’E SALDIRI

Her fırsatta “Türk futbolunun marka değerini yükseltmeliyiz” diyen Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, TFF yönetimi ve Türk futbolu ilk olarak 11 Aralık’taki hakem saldırısı ile sarsıldı.

11 Aralık’ta Ankara’da oynanan maçta, dönemin MKE Ankaragücü Başkanı Faruk Koca, Çaykur Rizespor ile oynanan maçın ardından hakem Halil Umut Meler’e saldırıda bulundu.

Yaşanan olayın ardından TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, “Artık yeter diyoruz! Yeter!” açıklamasıyla dikkat çekerken, maçların süresiz olarak ertelendiği açıklandı.

Yaşanan saldırı olayı dünyada gündem olurken, daha sonra ise maçların bir haftalığına ertelendiği ortaya çıktı ve takımlar bir sonraki hafta sahaya çıktı.

İSTANBULSPOR SAHADAN ÇEKİLDİ!

Hakem Halil Umut Meler’e yapılan saldırı sonrası ligler bir hafta sonra yeniden başlarken, haftanın açılış gününde yine çarpıcı bir olay gerçekleşti.

Sahasında Trabzonspor’u konuk eden İstanbulspor, 2-1 yenik durumda olduğu maçın 73. dakikasında sahadan çekilme kararı aldı.

İstanbulspor’un bu kararı tıpkı hakem Meler’e saldırı gibi dünyada gündem olurken, sarı-siyahlılar Trabzonspor maçında hükmen yenik sayıldı ve 3 puan silme cezası aldı.

YIL BİTMEDEN BU KEZ SÜPER KUPA KRİZİ!

Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanacak Süper Kupa maçının aylar öncesinden Suudi Arabistan’da oynanacağı duyurulurken, kamuoyundan bu karara çeşitli tepkiler geldi.

Galatasaray ile Fenerbahçe arasında 29 Aralık Cuma günü oynanması planlanan Süper Kupa karşılaşması, yaşanan kriz nedeniyle ertelendi.

Suudi Arabistan yönetimi, Atatürk tişörtlerine ve pankartlarına izin vermezken, iki takım da sahaya çıkmama kararı aldı.

Türkiye Futbol Federasyonu, Galatasaray ve Fenerbahçe’den yapılan açıklamada ise yaşanan aksaklıklar nedeniyle maçın ileri bir tarihe ertelendiği aktarıldı.

Galatasaray ve Fenerbahçe, 30 Aralık Cumartesi günü sabaha karşı İstanbul’a dönerken, iki takımın taraftarları da havalimanında takımlarına kararlarından dolayı destek verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x