Merakla beklenen dövüş oyununun çıkış tarihi netleşti

Warner Bros‘un platform savaşçısı MultiVersus‘un 28 Mayıs’ta geri dönmesiyle birlikte başka bir oyun da mücadeleye katılıyor (ya da daha doğrusu oyuna yeniden giriyor). Oyun PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, Steam ve Epic Games’te satışa sunulacak.

MutliVersus’da amaç, düşmanları platformdan düşürecek kadar zayıflatmak. Kadro, Mario, Link, Pikachu ve Sephiroth gibi karakterleri kontrol etmek yerine, DC Comics, filmleri (dolayısıyla Space Jam: A New Legacy’den LeBron James’in dahil edilmesi) ve hatta HBO dahil olmak üzere WB mülklerindeki karakterlerden oluşuyor.

Merakla beklenen dövüş oyununun çıkış tarihi netleşti

Oynaması ücretsiz olan oyun, Temmuz 2022’de açık beta olarak piyasaya sürüldü ve anında büyük beğeni topladı. İlk ayında 20 milyon oyuncu getirdi. Ancak güncelleme ve yeni karakterlerin eksikliğine ilişkin şikayetler nedeniyle oyuncu sayısı (en azından PC‘de) hızla azaldı. Geliştirici Player First Games, geçen mart ayında, bu yılki tam sürümünden önce oyun üzerinde çalışabilmek için sunucuları haziran ayında çevrimdışına alacağını söylemişti. Bunun bazı hayranları kızdıran yönlerinden biri, birçok kişinin karakterlerin ve kozmetiklerin kilidini açmak için oyuna para harcaması, ancak oyunun 10 ay daha çevrimdışı kalmasıydı.

MultiVersus, Warner Bros. Discovery’nin tek oyunculu deneyimler yerine canlı hizmet, mobil ve oynaması ücretsiz oyunlara daha fazla odaklanma planlarını duyurmasının hemen ardından dönmüş olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x